סיפורי הצלחה

חביב סולימני ממליץ על תנופה קרית גת

חביב סולימני- סיפור אישי

אחרי שסיימתי את הצבא, חיפשתי לעצמי מסגרת לימודית, מקצוע לעתיד וגם לטווח הרחוק.
לכן חשבתי ללמוד מה שכולם לומדים “הנדסאי אלקטרוניקה”.
בשנת 2011 סיימתי לימודי “הנדסאי אלקטרוניקה” עם ממוצע ציונים טוב מאוד, והתחלתי לחפש מקום עבודה בתחום, מה שהתברר כמשימה לא קלה במיוחד.
מצאתי את עצמי עובר ממקום עבודה אל מקום עבודה אחר, מראיון עבודה לראיון אחר, ולא שלם עם עצמי, ואפילו לא יודע למה.

נפלה זכות בחלקי להתקבל לקרוס UP&RUN של מרכז תנופה בקרית גת, ושם נחשפתי לכלים חדשים ולעולם חדש, דברים שאף אדם בעולם לא חשב לגלות לי אותם, עוד לפני שהתגייסתי, או לפני שהתחלתי ללמוד “הנדסאי אלקטרוניקה”.
כיום אחרי הקורס UP&RUN, מוצא את עצמי כאדם אחר, בוגר יותר, בעל ביטחון עצמי, רציני, ומודע לסביבה.
בזכות הקורס למדתי מה טוב בשבילי ולעתיד שלי.עשיתי קורס ” ניהול מעבדת סלולר” וכיום אני עצמאי בתחום. בנוסף סיימתי ללמוד קורס “ממונה בטיחות וגהות בעבודה”.
כיום כיף לי לקום בבוקר וללכת לעבוד, ולעשות מה שבאמת אני אוהב.
וכאח בכור במשפחה, אפשר לומר שהשינוי הזה נעשה במשפחה כולה!

הכי חשוב שהדבר הזה לא היה קורה לבד,הכול בזכות ליווי צמוד-ודביק של צוות הקורס:
לרווית – המדריכה המוכשרת שיודעת להגיע לכל אחד ואחד בדרך שלה, והעריפה עלינו מהידע שלה.
צמרת – הגדולה מכולם – “האמא של הקורס” זאת שדואגת תמיד, גם אחרי שעות העבודה, וגם בימי חופשה, לשאול מה שלומנו, איך התקדמנו, ואיך אפשר לעזור.

תודה ענקית לאנשים המיוחדים שנמצאים מאוד קילומטרים מאיתנו, אבל חושבים ודואגים לנו, מחמם את הלב, והלוואי הייתה דרך לגמול לכם.

חביב סולימני – קרית גת

מיכאל סמוילובסקי- סיפור אישי

השתתפתי בסדנת חיילים משתחררים, שם שמעתי על תוכנית “אפיקים”. אחרי שהשתחררתי מהצבא רציתי ללמוד אך לא היה לי כיוון , פניתי לתנופה והגעתי לייעוץ עם שרה שסיפרה לי על התוכנית, הבנתי שאפיקים זה מה שיתאים לי כי אין לי כיוון, חשבתי שהתוכנית תעזור לי למצוא את תחום לימודים ספציפי. מאוד היה חשוב לי למצוא תחום לימודים שהוא מבוקש ושתהיה בו עבודה.

רציתי להשתתף בתוכנית כדי למצוא תחום שאני אלמד בו והליווי האישי הוא זה שבעיקר משך אותי, הידיעה שלאורך כל הדרך יש מי שיכוון אותי ויעזור לי לחקור את הדרך ואת התחום שבו אני מתעניין, לבד אני לא הייתי מצליח.

במהלך התוכנית קיבלתי אבחון ללקויות למידה, דבר שהכין אותי טוב יותר לקראת לימודי ההנדסאי ועזר לי עם הזכויות וההקלות שמגיעות לי כסטודנט. בנוסף, קיבלתי חונכת / סטודנטית שעזרה לי בלימודי מכינה קדם הנדסאי.

התוכנית השפיעה עליי בצורה חיובית, בעבר לא הייתי יושב ולומד, היא ממש עשתה לי מהפך מבחינת החשיבה והתפיסה שלי, התחלתי לחשוב על בניית הקריירה והעתיד שלי.

אני מאוד ממליץ לכל מי שמרגיש מבולבל או שאין לו כיוון ותחום לימודים שיודע שרוצה ללמוד. בתוכנית יש הכוונה טובה, שיחות אישיות שמאוד עוזרות בהתלבטויות וגורמות לך לקבל את ההחלטה.

היום אני סטודנט שנה א’ במסלול הנדסאי חשמל במכללה הטכנולוגית באר-שבע ויודע לאן אני ממשיך.

מיכאל ממליץ על תנופה קרית גת
יפית ממליצה על תנופה קרית גת

ורד אדינייב- סיפור אישי

סיפור האהבה שלי עם מרכז תנופה החל כמה חודשים מאז שחרורי מהצבא.

זה התחיל מכנס המשתחררים כאשר מרכז תנופה חילק פלאיירים בכדי שמשוחררים טריים יגיעו להתרשם ממה שיש למרכז להציע.

לאחר שהבנתי שאני רוצה ללמוד באקדמיה, הייתי צריכה לעבור קורס פסיכומטרי, הגעתי למרכז תנופה והפנו אותי לרכזת השכלה גבוהה, בשל מצבי הכלכלי היא עזרה לי להשיג מימון מלא לקורס פסיכומטרי, זה לגמרי עזר לי.

התקבלתי ללימודים במכללת אשקלון בשלוחת אוניברסיטת בר- אילן בלימודי תואר ראשון של משאבי אנוש ומדעי המדינה, כמו כולם נראה לי, השנה הראשונה הייתה לי מאוד קשה, אם זה מהשוק שמקבלים מלימודים שאף אחד לא ישב לך על הראש ויגיד לך ללמוד ועכשיו אתה צריך ל”הכריח” את עצמך לשבת ולחרוש ..אם זה לא לדעת באיזה אופן הכי נכון לי ללמוד למבחנים בכדי להוציא ציונים מספקים, אם זה להסתדר מבחינה כלכלית כאשר לוח הזמנים שלך מובנה בין מערכת שעות של המכללה ועבודה אחרי הלימודים ובו זמנית תקופת מבחנים ..

הגעתי למרכז תנופה, ביררתי לגבי מלגות, הפנו אותי לרכזת קליטה ועלייה שחוץ מלעזור לי למצוא מלגות לשנת הלימודים, עזרה לי להבין מה באמת חשוב לי כסטודנטית , לעשות סדר בסדר העדיפויות שלי וכמובן לשים את הלימודים בראש ובראשונה.

התקבלתי ללימודים על תנאי מכיוון שממוצע הבגרויות שלי לא עמד על 82 אלא 78, הייתי אמורה להוציא ממוצע מעל 75 בשנה הראשונה בכדי להמשיך את לימודיי התואר.

בגלל כל מה שציינתי מעלה, השנה הראשונה שלי בלימודים לא הלכה לי בדרך המלך בלשון המעטה, כמה שחשבתי שאני נותנת מעצמי, זה לא באמת היה מספיק.

הילה, רכזת הקליטה והעלייה, חוץ מהעזרה המקצועית שמרכז תנופה מציע לנו, היא עזרה לי בפן האישי, למצוא מלגות, עבודות מזדמנות שיכולות להסתדר לי עם המערכת הצפופה של הלימודים, הצמידה לי חונכים שיעזרו לי ללמוד ולעבור בהצלחה את המבחנים.

אין מספיק מילים שיכולים לתאר את כמות העזרה שהילה נתנה לי, תמיד באדיבות, גם כשהיא עסוקה, תמיד היה לה חשוב לקדם אותי מבלי ששום דבר יעצור אותי מלהמשיך ללמוד.

כפי שנאמר מקודם, השנה הראשונה הייתה לי קשה ולא עמדתי בממוצע הציונים הנדרש וכמעט הפסקתי את לימודיי, הודות להילה, שעזרה לי לנסח מכתבים לאוניברסיטה בכדי שתיתן לי עוד הזדמנות, היא לא נתנה לי לוותר על הלימודים, תמיד עודדה אותי ונתנה לי תקווה.

וזה עזר, נתנו לי עוד הזדמנות והמשכתי את לימודיי התואר, הפעם זה היה בכל הכוח, בתקופת מבחנים הוצמדה לי חונכת אישית שנתנה לי טיפים ללמידה עצמית אפקטיבית.

כרגע אני נמצאת בשנה האחרונה של התואר, אני מתמחה בפרויקט “הדבר הבא” , במפעל לוגיסטי אשר צמודה למנהלת משאבי אנוש והולכת ללמוד ממנה את עבודתה ולצבור ניסיון תעסוקתי שיעזור לי כאשר אסיים את לימודיי.

לסיכום, מרכז תנופה עזר לי בשלל תחומים ועדיין עוזר, מלגות, תעסוקה, השכלה גבוהה ומה לא..

לגמרי שמחה שיש את הארגון הזה בעיר, זה מקדם ועוזר לצעירים!!!

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!